7 C
Subota, 27. travnja 2024.

Vinkovačke rukometašice uvjerljive protiv Slavonke

ŽRK Vinkovci je u sklopu 10. kola 3. HRL – Istok na domaćem terenu ugostio ŽRK Slavonku. Naše rukometašice bile su uvjerljive te su upisale pobjedu rezultatom 32:21 (19:9).

Gošće iz Nove Gradiške vodile su samo jednom u cijeloj utakmici, i to pri rezultatu 1:2, a nakon toga vrlo brzo Vinkovčanke su se krenule odvajati. Na poluvremenu su imale prednost od deset pogodaka razlike, stoga su u nastavku susreta mogle igrati „pod ručnom”. Na kraju su slavile s 11 golova razlike, a prvo ime dvoboja bila je Marija Dragojević s 14 pogodaka, a po pet su postigle Elizabeta Nikolić i Darija Foriš. Kod Slavonke je bitnu ulogu imala Mia Benakić, koja je utakmicu završila s osam golova.

Vinkovački klub nalazi se na prvom mjestu s 14 bodova, ali na svom kontu ima utakmicu ili dvije viška u odnosu na ostale konkurente za sami vrh. Idući ispit pred rukometašicama Vinkovaca zakazan je za 6. travanj, kada će u našem gradu gostovati ŽRK Orahovica.