19 C
Subota, 27. srpnja 2024.

Vinkovčanima i Jakšićanima po bod u susretu prepunom pogodaka i preokreta

MNK Vinkovci – Učilište Studium i MNK Jakšić sinoć su na Lapovcima u okviru 13. kola Druge HMNL – Istok odigrali sadržajnu utakmicu punu golova. Na kraju je na semaforu stajao rezultat 8:8, pa je svakom sastavu pripao po bod.

Početak susreta za Vinkovčane djelovao je obećavajuće, a Dejan Veselinović i Jurica Sičanica donose već nakon sedam minuta igre rezultat 2:0. Marko Grbeš minutu kasnije smanjio je rezultat, ali Dominik Križanović vrlo brzo ponovno donosi +2. Gosti u razmaku nekoliko minuta nakon toga postižu četiri pogotka i prelaze u vodstvo, a osim ponovnog strijelca Grbeša koji je postigao nova dva gola, poentirali su Matias Šulca, dok je Davor Barišić postigao autogol. Ipak, Barišić se do kraja prvog dijela iskupljuje i postiže zgoditak za smanjenje zaostatka, a Josip Haluška do kraja prvog dijela poravnava rezultat, tako da se na odmor otišli s 5:5.

Nastavak je također donio dinamičnu igru na obje strane, a ni neizvjesnosti nije nedostajalo. Stipo Jakešević prvi se upisao u listu strijelaca za goste u drugom poluvremenu, a Haluška novim golom stvari vraća na početak. Gosti su preko Šulca i autogola Veselinovića uspjeli otići na 8:6, ali Vinkovčani pokazuju još jednom karakter i vraćaju se u život. Za bod su pogodili Fran Japundžić i aktivni Veselinović.

Vinkovački klub se i dalje nalazi na četvrtom mjestu, a u dosadašnjem dijelu sezone osvojili su 11 bodova. Trenutno prvoplasirani je MNK Futsal Olimpijac, a u borbi za prvo mjesto još su MNK Slatina i MNK Mala Mljekara.