Četvrtak, 18. travnja 2024.

Zlato i dva srebra za Taekwon-do klub Vinkovci

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

U povodu obilježavanja Dana Općine u Bošnjacima je održan VI. ZRINSKI KUP, međunarodni ITF Taekwon-do turnir na kojem je nastupilo sedam klubova i to: TKD Doboj (BiH), TKD Sung Pačir (Srbija), TKD Ge-Baek Slavonski Brod, TKD Vinkovci, TKD Sokol Vođinci- Mikanovci, TKD Semper Fidelis Slavonski Brod i domaćin TKD Zrinski Bošnjaci. Turnir je održan u školskoj sportskoj dvorani Osnovne škole “Fra. Benardina Tome Leakovića“.

Taekwon-do klub Vinkovci na ovom turniru nastupio je sa tri natjecatelja u pratnji trenera Ivice Zupkovića. Mihaela Barišić u konkurenciji mlađih kadetkinja osvojila je zlatnu medalju u kategoriji +36kg. Zvonimir Karabalić u konkurenciji mlađih kadeta osvojio je srebrnu medalju u kategoriji do 36 kg, dok je David Gavrić u konkurenciji juniora osvojio srebro u kategoriji do 57 kg.

Ekipni pobjednik turnira je TKD klub Zrinski Bošnjaci, drugo mjesto TKD Sokol Vođinci Mikanovci, dok je treće mjesto osvojio TKD Sung Pačir iz Srbije.