14 C
Petak, 3. svibnja 2024.

Zoran Turk pobjednik 6. Vinkovci open stolnoteniskog turnira

Stolnoteniski turnir Vinkovci open polako nas je uveo u 57. Vinkovačke jeseni, a natjecanje međunarodnog predznaka održalo se u dvorani Osnovne škole Antuna Gustava Matoša koja je baza Stolnoteniskog kluba Cibalia koji ujedno potpisuje organizaciju. Ujutro je održano otvaranje kojim je službeno dat znak za početak odmjeravanja snaga.

Igralo se i šest kategorija od čega je pet starosnih i jedna apsolutna s tim da su starosne do 39, 49, 59 i preko 60 godina, a u apsolutnoj kategoriji natječu se svi, i igrači Super i Prve lige. Snage je odmjerilo 110 igrača iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine te Srbije što je ujedno i rekordan broj sudionika na ovome turniru.

Titulu najboljeg u Apsolutnoj kategoriji odnio je Zoran Turk koji je s uvjerljivih 3:0 u setovima svladao Matiju Barića, dok su brončanu medalju podijelili Nenad Đukić i Dario Loboda. Inače, Turk je slavio i u najmlađoj starosnoj, onoj do 39 godina, gdje je bio bolji od Darija Lobode, a 3. mjesto zauzeli su Ivan Lovrić i Biber.

Kod najiskusnijih (preko 60 godina) slavio je Branko Cvetković koji je pobjedio Živana Jovanovića, a brončanim odličjem zadovoljili su se Mladen Kosanović i Zlatko Janković. Kod stolnotenisača do 49 godina najuspješniji bio je Đorđe Stanić koji je u finali turnira bio bolji od Nikole Stanojevića, dok su 3. poziciju zauzeli Sergej Počuča i Zorislav Vučkovac. U kategoriji do 59 godina naslov prvaka Vinkovci opena odnio je Glavašak koji je u finalu porazio Ljubišu Miloševića, a broncu oko vrata stavili su Branko Cvetković i Đorđe Stanić.

Vinkovački stolnoteniski turnir bio je odlično zagrijavanje za sezonu koja laganim koracima dolazi i malo pomalo kuca na vrata. Opravdao je očekivanja i ponudio dobre dvoboje, a zasigurno će sljedeće izdanje biti podignuto na razinu više.