10 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Aureliji gradski derbi i vrh tablice

Utakmica između Aurelije i MNK Vinkovci opravdala je epitet derbija i u uzbudljivom susretu prepunom golova, vinkovački malonogometaši odigrali su pravu futsal utakmicu u kojoj su se bolje snašli domaći malonogometaši i slavili 6:4.

Utakmica je započela dominacijom Aurelije u prvih 10-ak minuta. MNK Vinkovci svoju priliku čekao je iz kontranapada te je imao nekoliko opasnih izlazaka na polovicu domaće ekipe. Prvi pogodak na utakmici djelo je Ante Bertića koji nije imao težak zadatak kada je s nekoliko metara matirao Dominika Jelinića. Imali su „domaći malonogometaši” nekoliko prilika za postizanjem pogotka, no nisu uspjeli povećati svoju prednost. Uslijedila je kazna kada je do poluvremena kapetan MNK Vinkovci, Josip Haluška, poravnao rezultat na 1:1. Drugo poluvrijeme bolje su otvorili malonogometaši Aurelije i preko Božića došli do nove prednosti koju je anulirao Ćuk u 30. minuti. Mogli su gosti doći do vodstva nekoliko trenutaka poslije, no nakon odličnih obrana Pedića, rezultat ostaje 2:2.

Zatim je uslijedilo nevjerojatnih 5 minuta u kojim je postignuto još nevjerojatnijih 6 pogodaka. Doslovno je svaki napad završio pogotkom, a za Aureliju Jelinićevu mrežu pogađali su najbolji igrač utakmice, Romeo Sušac, dva puta i Stjepan Dekanić, dok je za MNK Vinkovci još dva gola zabio Domagoj Ćuk i na današnjoj utakmici došao do hattricka.

„Mislili smo da danas možemo doći do 3 boda, iako smo znali da ova utakmica donosi malo više od sama 3 boda. Čestitke protivnicima na pobjedi. Da smo imali malo više koncentracije u završnici i malo sreće, mogli smo u nekim trenucima susreta i povesti. No, imamo još 2 kola do kraja polusezone i čitavu sljedeću polusezonu u kojoj ćemo probati ostati u samom vrhu”, izjavio je nakon utakmice kapetan Haluška. Trener Aurelije, Kristian Šoštar, istaknuo je kako su zasluženo došli do nove pobjede usprkos nekim neiskorištenim situacijama kada su ranije mogli „prelomiti” utakmicu u svoju korist. Aurelia je ovom pobjedom barem na kratko zasjela na prvo mjesto 2. HMNL Istok.