2 C
Utorak, 19. ožujka 2024.

Borinci petardom ispratili Cerance, Dilj uspješno premostio gostovanje u Babinoj Gredi

Borinci nastavljaju s dominacijom i goropadnošću. Novo ime koje su upisali u rubriku 3+ je NK Tomislav Cerna, a u ovoj se dominaciji na terenu istaknuo Stjepan Kovačić koji je postigao hattrick.

Gosti su izgradili bunker ispred svojeg gola i vrebali prilike iz kontri i polukontri koje su na kraju i dočekali, ali izostala je realizacija. Domaći su dosta nervozno ušli u utakmicu što je donijelo neizvjesnost dvoboju sve do 38. minute kada je svoj prvi pogodak na utakmici postigao spomenuti Kovačić.

U drugom dijelu na terenu je postojala samo jedna ekipa, a to je lider prvenstva koji je s još 4 zgoditka riješio utakmicu. Pogotke su još postigli i Saša Šest te Marin Ležaić.

Dilj je čekalo teško i zahtjevno gostovanje kod babogredske Šokadije. Pogodak vrijedan pobjede i punog plijena za Vinkovčane postigao je Josip Raguž u 90. minuti. Ogled je bio ravnopravan, a Crjepari su, osim pogotka imali i dva zicera koja nisu iskoristili. Ovom su pobjedom nastavili sjajan niz kojim, u posljednjih 7 utakmica, imaju 6 pobjeda i 1 remi.

Od ostalih rezultata 15. kola treba izdvojiti pobjedu od 2:1 HAŠK-Sokola na domaćem terenu protiv Slavonca iz Komletinaca, pobjedu Otoka protiv Višnjevca, također rezultatom 2:1, ali i pobjedu županjskog Radničkog u lokalnom derbiju protiv Zrinskog iz Bošnjaka.

Utrka za najboljeg topnika lige jako je neizvjesna, a listu predvode Ležaić i Terzić s 14 pogodaka, a najbliži pratitelj im je Kovačić s 12. Iza njih su čak petorica igrača koji su postigli 11 zgoditaka.

Novo kolo donosi nam nove zanimljive susrete, naime, Dilj dočekuje Otok, Borinci idu u goste Radničkom Mece, dok Tomislav u Cerni dočekuje HAŠK-Sokol.