Ljubitelji glazbenih dokumentarnih filmova u Zagrebu zahvaljujući suradnji sa Kulturnim centrom Mesnička imat će priliku pogledati u prvoj polovici godine DORF filmove, u tjednom ritmu, uz razgovore s gostima. Filmovi koji su dobili DORF priznanja u proteklih 13 godina, ponajbolji filmovi iz regionalne selekcije ali i najzanimljiviji naslovi iz kultne selekcije Tajna povijest rocka izabrani su za prikazivanje, uz slobodan ulaz. Nakon projekcija organizirani su razgovori o filmovima, a priprema se i popratni OFF DORF program. Početak je od 19:00 sati.
U prvom mjesecu organizirane su 4 projekcije, prva od njih je zakazana za 20.01.2020. godine. Čast da otvore program imaju 3 kratka filma s vinkovačke scene, kojoj DORF pripada svakim svojim najmanjim djelićem. Hip hop u Vinkovcima nastao je 2014. na filmskoj radionici okviru projekta Film it LouD, pod vodstvom Darija Juričana i Igora Jelinovića. Jedini je filmski dokument vinkovačke hip hop scene. Satan Panonski je jedini film snimljen za života kultnog vinkovačkog punkera, nastao za vrijeme njegovog nastupa u Beogradu 1990. godine, impresivan dokument izvođača u naponu snage. Autoru Miloradu Milinkoviću film je bio diplomski rad. Di smo mi to? prati odlazak sjajne Septice vlakom na koncert u Zagreb, zabavan i duhovit road movie koji će vas zaintrigirati da otkrijete nešto više o tom genijalnom sastavu, koji predvodi Dubravko Mataković.
Nakon toga, 27.01. gledamo dobitnika ovogodišnje nagrade za najbolji regionalni film,  sjajnu priču autorice Tine Šimurine Putnici (Manevar, 2018) – uzbudljiv život Margarete Vidmar i Dražena Pavalića (aka Esox Lucius Ido), koji su 80-ih su godina bili dio zagrebačke punk scene. Ona je imala 15, a on 21 godinu. Obitelji se opiru njihovoj vezi i ona završava a njihovi životni putevi se razdvajaju. 25 godina poslije ponovo se susreću, njihova ljubav se nastavlja, a Dražen se priključuje radu na njenom umjetničkom projektu Putnici. Tako nastaju skulpture ljudi i životinja u prirodnoj veličini koje gostuju u muzejima, klubovima, privatnim domovima, ulaze u kontakt s ljudima, “žive”, mijenjaju se… U istom terminu gledamo norveški film Roger Sommersetha Kike Turmix, koji je 2009. osvojio žiri svojom pričom o kultnom baskijskom punk rockeru, pjevaču i promoteru, Kike Turmixu, koji je sa svojim bendom Pleasure Fuckers svirao i u Hrvatskoj i Sloveniji.
U trećem terminu, 02.02. gledamo drugi redateljski uradak sjajnog montažera Vladimira Gojuna Times of great depression (Nukleus film, 2018) – u kojem predstavlja glazbenika Adama Semijalca, poznatijeg kao Bebe na vole. Radi li se o dječaku na kojeg je bačena vječna kletva ili o besposlenom i nenadahnutom umjetniku koji se neuspješno bori s vlastitim demonima? Skrivajući se po zamračenim kutcima zadimljenih klubova, on se ispovjeda objektivu i pritom niže mantrične misli o beskrajnoj tuzi i usamljenosti, te nesigurnostima koje dostojanstveno dijeli sa svijetom.
Prvi set zaključujemo 11.02. kada gledamo filmove nastale u DORF radionicama. Prvi film je Tri boje revolucije, nastao 2008. pod vodstvom Silvija Mirošničenka – omnibus sa pričama o slikaru iz Vinkovaca Marku Šošiću te sastavima Overflow i Punčke. Drugi film je još jedan omnibus Crossovers, nastao suradnjom studenata iz Hrvatske i Srbije na radionici, na istoimenom projektu DORFa i Palić film festivala, 2011. godine u Subotici uz pomoć veterana glazbenog filma Ulija M. Schuppela (redatelja koncerta Nicka Cavea & the Bad Seeds “The Road to God Knows Where” iz 1990.) i Davida Kleijwegta (dokumentarac “Low – You May Need a Murderer”). U filmu upoznajemo Mick Harveyja, Damo Suzukija, Jaki Liebezeita (sa Burnt Friedmanom) i sastave Jarboli i Bilk.
Autor designa je nagrađivani mladi autor Martin Peranović iz Otoka.