17 C
Srijeda, 1. svibnja 2024.

Festival nogometa i odlična atmosfera u Jarmini, Dinamo rutinski prošao dalje

Datum 27. rujan zauvijek će ostati upisan zlatnim slovima u povijesti Jarmine, kao i NK Borinci. U sklopu 1/16 finala SuperSport kupa gostovao je GNK Dinamo Zagreb. Naravno da je kvaliteta izrazito na strani zagrebačke momčadi, no sam dolazak Jarminačana u ovu fazu kupa je povijesni uspjeh. Dinamo je upisao rutinsku pobjedu s 4:0, no gledatelji su mogli uživati u fantastičnom nogometnom ambijentu.

Danas se održao jedan festival nogometa i jedna jako lijepa utakmica. Prezadovoljan sam, mogu biti samo sretan i ponosan na sve koji su sudjelovali u pripremi ovakvog događaja. Kako je vrijeme danas izgledalo, u jednom sam trenutku rekao valjda je i Bog vidio naše muke, ali evo sve je odrađeno stvarno izvrsno”, riječi su Gorana Ilekovića, načelnik Općine Jarmina.

Tek što se krenulo sa centra, Borinci su imali vrlo dobru priliku te su umalo šokirali zagrebački sastav. Na asistenciju Saše Šesta tukao je Marin Ležaić, no vratar Ivan Nevistić ipak je uspio obraniti ovaj dobar pokušaj Jarminčana. Nakon toga, Dinamo je ipak preuzeo konce u svoje ruke te su riješili pitanje pobjednika do kraja prvog poluvremena. Tako je Luka Ivanušec prvi zatresao mrežu domaće momčadi u 11. minuti, a u 15. i 19. minuti dva puta se u listu strijelaca upisao napadač Josip Drmić. Do kraja prvog poluvremena mogli smo vidjeti nekoliko zaista dobrih obrana domaćeg vratara Dalibora Prišćana. U drugom poluvremenu tempo igre je ipak pao, a jedini zgoditak u nastavku djelo je Petra Bočkaja u 76. minuti igre.

Rekao bih da je ovo danas povijesni dan za naše selo i klub, kao i za sve ljudi i žitelje Jarmine. Zahvalio bih se svim ljutima koji su pomogli i donirali klubu, dali svoj doprinos da sve bude ovakav lijep ugođaj. Danas je došlo 2000 ljudi, ali da je bilo još toliko karata mislim da bi sve bilo prodano. Ovo je ipak Dinamo, mislim da smo donekle pružili otpor, šteta što nismo zabili onu šansu u 22. sekundi. Dali smo 300% od sebe, čestitam igračima, a Dinamu želim sve najbolje u nastavku prvenstva i u Ligi prvaka. Bitno da se nitko nije ozlijedio”, rekao je Saša Šest, trener i igrač NK Borinci Jarmina.

Prije današnje utakmice održana je minuta šutnje za preminulog Zlatana Arnautovića, nekadašnjeg igrača Dinama iz generacije prvaka 1982. godine. Prije utakmice međusobno su uručeni razni pokloni, a početni udarac s centra izvela je malena Lucija Ivančić. Među 2000 ljudi koji su danas bili na utakmici, našao se i Tin Branković, a o njegovoj priči i susretu s Petrom Bočkajem više pročitajte ovdje.

Prvo moram spomenuti zaista vrijedne domaćine, koji su napravili da ovakva utakmica ima ovakav dekor. Sjajan nogometni ambijent, naravno da sam zadovoljan što smo prešli ovu stepenicu u kupu. Planovi su sada prvenstveno subota i Slaven Belupo, naše prvenstvo nam je vrlo važno te želimo zadržati tron i dinamiku osvajanja bodova”, kazao je Ante Čačić, trener GNK Dinamo Zagreb.

Dinamo je tako prošao u iduću fazu kupa, a tamo će popularni Modri igrati s pobjednikom susreta između RNK Splita i HNK Cibalia Vinkovci. Ukoliko Cibalia prođe dalje, sprema nam se jedan novi spektakl, a to bi bila prva utakmica između ova dva kluba nakon 2018. godine.