Petak, 26. travnja 2024.

Helios Sunsima Orion Cup 2019

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

Proteklog vikenda održan je deveti po redu Orion Cup, tradicionalni božićni turnir kojeg organizira KK Vinkovci i na kojem nastupaju brojni klubovi iz RH i inozemstva.

Ove godine na turniru su nastupile momčadi KA Osijek, KK Slavonski Brod 1946, KK Đakovo, KK Helios Suns i KK Dubrava.Prvog dana turnira odigrane su utakmice po skupinama, dok su drugog dana odigrane utakmice za peto, treće i prvo mjesto te je održano natjecanje u zakucavanjima i tricama.

Peto mjesto osvojila je momčad KK Dubrava koja je pobjedila KK Đakovo rezultatom 68:65. Treće mjesto osvojila je domaća momčad pobjedom nad KA Osijek rezultatom 67:48.

U finalu je momčad KK Helios Domžale bila bolja od KK Slavonski Brod 1946 rezultatom 71:38 te je zasluženo osvojila ovogodišnji Orion.

Najboljim igračem turnira proglašen je Bine Prepelič (Helios), pobjednik natjecanja u tricama je Tim Šujica (Helios), pobjednik natjecanja u zakucavanjima je Tibor Mirtič (Helios), a najbolji strijelac turnira je naš Filip Vujeva.

Iz kluba upućuju čestitke momčadi Helios Suns na osvojenom turniru te se zahvaljuju svim košarkaškim prijateljima koji su prihvatili njihov poziv i bili dio Orion Cupa. Zahvaljuju se  svim svojim mladim igračicama i igračima koji su pomogli u organizaciji turnira.