Četvrtak, 25. travnja 2024.

Karate klub Max treći na Memorijalnom karate turniru Ivanec

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

U Ivancu je u nedjelju, 3. listopada, održan 13. Memorijalni karate turnir Ivanec. Na međunarodnom karate turniru nastupilo je 548 natjecatelja iz 49 klubova i tri države – Slovenije, Mađarske i Republike Hrvatske.

Karate klub „Max“ Ivankovo na natjecanje je prijavio 14 natjecatelja u 21 kategoriju koji su tom prilikom osvojili ukupno 20 odličja – 9 zlatnih, 5 srebrnih i 6 brončanih odličja. U ukupnom poretku klubova KK Max Ivankovo zauzeo je odlično 3. mjesto.

Zlatno odličje u pojedinačnim kategorijama osvojili su Iva Kockarević, Eva Požega, Luka Požega 2x, Leon Vukoja, Nika Brkić i Lana Kockarević.

Dva zlata osvojili su i u borbama ekipno u Kategoriji Učenice u sastava Eva Požega, Leona Anđelić i Lara Žgela i u kategoriji Mlađi kadeti u sastavu Luka Žgela, Luka Požega i Leon Vukoja.

Srebrno odličje u pojedinačnim kategorijama osvojili su Eva Požega, Luka Žgela, Emanuela Kockarević i Lana Kockarević.

U borbama ekipno srebro su osvojili kadeti u sastavu Luka Žgela, Luka Požega i Leon Vukoja.

Brončana odličja u pojedinačnim kategorijama osvojili su: Mirko Jozić, Leona Anđelić, Petra Dogan, Lana Anđelić i Veronika Blažević.

U borbama ekipno broncu su osvojile i mlađe kadetkinje u sastavu Petra Dogan, Eva Požega i Lara Žgela.

Natjecatelje su vodili treneri karatea Antonija Damjanović i David Žgela, a u sudačkoj postavi bio je i naš trener karatea i međunarodni sudac Zdravko Perlić.