Petak, 19. travnja 2024.

Plivači VPK na prvenstvu Hrvatske u Rijeci

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

Prvenstvo Hrvatske u plivanju za seniore, mlađe seniore, juniore i mlađe juniore, održano je protekloga vikenda u Rijeci, na bazenima Kantrida. Na prvenstvu su nastupili plivači i plivačice koji su isplivali potrebne norme za sudjelovanje na ovom natjecanju, među njima i pet plivača Vinkovačkog plivačkog kluba. U Rijeci su, pod budnim okom trenera Josipa Gajčevića, plivali Jan Rakijašić, Nika Brdar, Lea Brčić, Brigita Vidinović i Martina Rajković, koji su se natjecali u konkurenciji mlađih seniora. Natjecanje je trajalo tri dana, a svaki dan održavane su kvalifikacije i finalne utrke. Najbolji rezultata, kada su plivači VPK u pitanju, postigao je Jan Rakijašić, koji je zauzeo 19. mjesto na 200 metara leptir. Najbolji rezultat Nike Brdar bilo je 21. mjesto na 100 metara mješovito, dok je Lea Brčić završila na 28. mjestu na 50 metara leptir. Brigita Vidinović zauzela je 43. mjesto na 50 metar leptir. VPK Štafeta Brdar, Brčić, Vidinović i Rajković plasirala se na 9. mjesto na 4 puta 200 metara slobodno, na 12. mjesto na 4 puta 50 slobodno i također na 12. mjesto na 4 puta 100 slobodno. Kako ističu oba trenera ove petorke, Zvonimir Pinter i Josip Gajčević, zadovoljni su utrkama svojih natjecatelja obzirom da su svi većinom popravili svoja osobna vremena i ostvarili zadovoljavajuće plasmane.