Srijeda, 1. svibnja 2024.

Prva pobjeda Spačve

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

Rukometaši Spačve upisali su u subotu, 20. travnja, prvu pobjedu u ovogodišnjoj Ligi za prvaka. Vinkovčani su svladali na gostujućem terenu sastav Umaga.

Imao je domaćin razdoblje u prvom poluvremenu kada je imao prednost od dva pogotka, ali kada je momčad Josipa Mečića zaigrala odgovornije u obrani i učinkovitije u napadu, prednost Umaga se istopila, a terenom su zagospodarili igrači Spačve.

Preokret su Vinkovčani ostvarili nakon 26. minute, kada su prvo izjednačili na 16:16, a potom s još četiri pogotka u nizu okončali poluvrijeme s rezultatom 20:16. Stečenu prednost iz prvog poluvremena Vinkovčani više nisu ispuštali iz ruku te su je i povečavali. Na kraju je ona iznosila devet pogodaka.

Ovom pobjedom rukometaši Spačve su se učvrstili na petom mjestu Lige za prvaka s dva boda zaostatka za Porečom i četiri za Dubravom. U redovima Spačve odlični su bili Marko Vignjević s osam pogodaka i Borna Mažuran sa sedam, a istaknuli su se i Dario Raguž te Domagoj Smojver, koji su zabili po pet pogodaka.