23 C
Petak, 29. ožujka 2024.

Spačva i u petoj utakmici stigla do pobjede

RK Spačva Vinkovci nastavlja sa sjajnim igrama i pobjedama u sklopu 1. HRL – Sjever. U petoj ovosezonskoj utakmici upisali su i petu pobjedu, a ova je ujedno bila i najuvjerljivija. Spačva je na domaćem terenu u jučerašnjoj utakmici slavila protiv RK Metalac iz Zagreba rezultatom 44:21.

Tijek cijele utakmice bio je jednosmjeran, a to je rezultiralo pobjedom od čak 23 razlike. Gosti iz Zagreba postigli su prvi pogodak na utakmici, a to im je ujedno bilo i jedino vodstvo. Narančasti su do kraja prvog poluvremena postepeno dizali prednost te se na predah otišlo s rezultatom 23:12. Drugo poluvrijeme bila je čista formalnost, tako da je Spačva rutinski samo dizala svoju prednost do konačnih +23. Najraspoloženiji igrač u redovima Spačve bio je Marin Božičević s 11 pogodaka, 7 je zabio Tin Kuže, Borna Mažurana postigao je 6 zgoditaka, a 5 puta u listu strijelaca upisao se Ivan Lasić. Kod Metalca 6 golova zabio je Adrian Turkalj, a Petar Vojnović precizan je bio 5 puta.

Vinkovčani su prvi na ljestvici s maksimalnih 10 bodova, a u idućem kolu gostuju kod RK Požega.