Petak, 26. travnja 2024.

U najzahtjevnijoj utrci slavili Vatroslav Haramustek i Silvia Šimunović

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

Vinkovci su u posljednje vrijeme pravi primjer sportskoga grada, a tomu smo danas ponovno svjedočili na 3. po redu vinkovačkom polumaratonu. Sportski duh i dobra atmosfera pratili su trkače u nekoliko utrka, a kao trajnu uspomenu na današnji događaj svima je pripala unikatna medalja posvećena banu Josipu Šokčeviću.

Priliku za trčanjem danas su imali svi uzrasti unutar četiri utrke od kojih je glavna bila ona od 21 kilometar, a trčala se još i štafeta 3×7, utrka građana na 5 kilometara i dječja utrka na 800 metara. Sve je počelo i završilo na Trgu Vinkovačkih jeseni.

“Trčanje u Vinkovcima ne postaje samo tradicija, nego i potreba. Hvala ljudima iz udruge, hvala svima koji su se nesebično dali u organizaciju ovako lijepog događaja, puna potpora Grada Vinkovaca i idemo na ovaj način promovirati sport, zdrav život, ali i lijepo druženje te upoznavanje grada kroz trčanje”, poručio je gradonačelnik Ivan Bosančić koji je službeno otvorio utrke.

U utrci građana na 5 kilometara u kategoriji žena najbolja je bila Ana Martinović iz Otoka, drugo mjesto osvojila je također Otočanka Katarina Martinović, dok je bronca pripala Paoli Rešetar iz Osijeka. Kod muških je na najviši tron stao Ivan Bičanić iz Rokovaca, drugo mjesto osvojio je Vedran Horvat iz Slavonskog Broda, a treće Davor Topalović iz Komletinaca.

U najtežoj utrci dugoj 21 kilometar kod muških je slavio Vatroslav Haramustek, srebrom se okitio Vedran Jasenović, a treći je bio Filip Lovrić. Najbrža žena u ovoj disciplini bila je Silvia Šimunović, na drugom mjestu je završila Dubravka Mesec,dok je treća u cilj ušla Nika Markić.

Štafetu je osvojila ekipa “Samo Vinkulja” koju su činili Ivan Jukić, Ivan Renić i Boris Kratofil, ekipa “FCT” u sastavu Hrvoje Klarić, Zvonimir Vuković i Josip Filaković osvojila je drugo mjesto, a broncu oko vrata kući je ponijela ekipa ” RAK” koju su činili članovi iste obitelji – Kristijan Anđelić, Renata Anđelić i Luka Anđelić.

Uz ove utrke održana je i dječja utrka u kojoj nije bilo pobjednika. Odnosno – pobjednici su bili svi.

“Zbog covid situacije nešto je manji odaziv nego prije, trčalo je preko 360 ljudi, ali mi smo zadovoljni s tom brojkom. Vrijeme nas je poslužilo i sve je prošlo u sportskom tonu. Zahvalio bih i volonterima. Danas ih je na terenu bilo preko 60, a ovako nešto se ne može napraviti bez ljudi koji su spremni odreći se svoga vremena, volje i želje”, poručio je Hrvoje Klarić, predsjednik Sportske udruge građana FCT Vinkovci.