7 C
Petak, 26. travnja 2024.

Uvjerljiva pobjeda za Aureliju na otvaranju sezone

Proteklog tjedna započela je 2. HMNL – Istok, a za vikend je nastup imao jedan od dva vinkovačka predstavnika. Jučer je MNK Aurelia Futsal igrala u Vukovaru protiv županjskoj Olimpijca F.C. i upisala uvjerljivu pobjedu rezultatom 1:6. Susret za Žute nije bio nimalo lagan kao što to sugerira rezultat. Domaći su poveli u 6. minuti preko Iliševića i imali su prednost sve do 18. minute kada Romeo Sušac postiže prvi od svoja tri pogotka na utakmici. Olimpijac je odigrao vrhunsko prvo poluvrijeme, možda i nabolje u 2. HMNL, no to nisu uspjeli iskoristi. Pri vodstvu od 1:0 Županjci su promašili nekoliko zicera, a Vinkovčani su u nastavku ubacili u brzinu više i počinju sve više prijetiti vrataru domaćih koji se na kraju najviše istaknuo držeći Olimpijac u egalu veći dio susreta. Aurelia dolazi do vodstva u 28. minuti pogotkom Filipa Josipovića iz uigranog prekida sa sedam metara, a susret se lomi kada Josip Horvat postiže pogodak za dva razlike žuto-crnih. Aurelia rutinski odrađuje kraj utakmice postigavši još tri pogotka (R. Sušac (2), Pest-Mundvajl) . Podsjetimo, sutra u Slavonskom Brodu, kod MNK Brod, na parket izlazi i MNK Vinkovci – Učilište Studium, a početak susreta zakazan je u 20:45.