10 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Vinkovački kadeti Martin Klinec, Luka Krmek, Roko Maslać i Patrik Kordić treći na Prvenstvu Hrvatske u gimnastici

Tihana Papac
tihana.papac@novosti.hr

Kadeti Gimnastičkog kluba “Hrvatski sokol” Vinkovci u sastavu Martin Klinec, Luka Krmek, Roko Maslać i Patrik Kordić osvojili su momčadski 3. mjesto na Prvenstvu Hrvatske u svim programima muške i ženske sportske gimnastike održanom u Osijeku.

U pojedinačnoj konkurenciji 29 gimnastičara, Patrik je osvojio 11. mjesto , Roko 15., Luka Krmek bio je 16., a Martin Klinec 27.

Rekordno PH okupilo je 550 sportaša iz 38 hrvatskih klubova, a vinkovački Gimnastički klub “Hrvatski sokol” predstavljale su 2 gimnastičarke i 4 gimnastičara u obaveznom te 3 gimnastičara u univerzalnom programu.

Najmlađi gimnastičari nastupili su na svom prvom državnom prvenstvu u univerzalnom programu.

U kategoriji mlađih dječaka oduševio je Andrija Petrina osvojivši 11. mjesto u konkurenciji 26 gimnastičara.

I Lovro Ramljak bio je solidan na 18. mjestu. Israel Alozieuwa nastupio je u kategoriji starijih dječaka i završio na 27. mjestu u konkurenciji 28 gimnastičara, izvjestili su iz kluba.

U kategoriji kadetkinja nastupila je Marta Šimunović, te zauzela 24. mjesto u konkurenciji 37 gimnastičarki.

Mlađa seniorka Ana Hemetek bila je 18. u konkurenciji 32 gimnastičarke.

Uz gimnastičare je bio trener Tomislav Gudek, a uz gimnastičarke trenerica Vukosava Lozanović.

“Nemaju svi natjecatelji, koji su izborili pravo nastupa na ovom natjecanju, jednake uvjete treniranja, to je potpuno jasno, ali ipak je naš klub jedan od nekolicine klubova u Hrvatskoj koji nemaju svoju dvoranu, nego koristi prostor školske dvorane pa u ovakvoj situaciji nismo niti mogli očekivati sjajne rezultate. Plasman ovih 7 gimnastičara na završnicu u Osijeku dokaz je talenta i upornosti naših gimnastičara, kao i truda njihovih trenera, te iznimne ljubavi prema ovom teškom i prekrasnom sportu”, poručila je predsjednica kluba Magdalena Mijaković Alozieuwa.