14 C
Četvrtak, 19. rujna 2024.

Vođinčani slavili u utakmici punoj preokreta, sigurne pobjede Dilja i Otoka

U subotu i nedjelju odigrane su sve utakmice 4. kola Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci. Dilj i Otok upisali su sigurne pobjede, a vođinačka Mladost u pravoj je golijadi slavila u Župnji.

Nogometaši Dilja gostovali su u Mecama kod Radničkog, a već nakon prvog poluvremena pitanje pobjednika bilo je riješeno. Crjeparima su visoko vodstvo nakon prvih 45 minuta donijeli Marko Martinković, Tomislav Đoić i Marko Terzić, a konačnih 0:4 u završnici utakmice postavio je još jednim pogotkom Terzić.

Otočani su pred svojim navijačima stigli do trećeg ovosezonskog slavlja iz četiri kola. Ovoga puta bolji su bili od Zrinskog iz Bošnjaka rezultatom 3:1. Domaćina je u vodstvo doveo Ivan Storjak u 37. minuti, a u desetoj minuti nastavka prednost je udvostručio Leon Marković. Neizvjesnost utakmici pogotkom je donio Filip Babogredac u 64. minuti, no vrlo brzo pitanje pobjednika odlučio je autogol Ivana Antunovića.

Ljepoticu kola u Županji su odigrali Radnički i Mladost iz Vođinaca. Momčad trenera Tomislava Pavličića povela je već u 4. minuti preko iskusnog Ivana Barabana, no domaćin autogolom Leona Lovrića i zgoditkom Igora Ivkošića vrlo brzo preokreće rezultat u svoju korist. Do kraja prvog poluvremena poravnao je Lovro Pedić, a Baraban se početkom nastavka ponovno brzo upisao u strijelce za prednost svoje momčadi 2:3. Uzbuđenjima tu nije bio kraj, Antonio Pavelić i Marko Jurić u 12 minuta prave novi obrat i činilo se kako će Vođinčani upisati treći poraz. Međutim, do kraja utakmice postigli su čak četiri kola zahvaljujući golovima Ivana Rista, Dražena Malančuka, Luke Mauera i trostrukog strijelca Ivana Barabana.

Vardarac je i u ovom kolu nastavio sa svojim stopostotnim učinkom, a ovoga puta „stradala” je momčad Darde. Stjepan Šimičić u 34. minuti doveo je prvenstvenog lidera u vodstvo, a u posljednjim trenucima prvog dijela na 2:0 povisuje Zvonimir Tulumović. Rutinsku pobjedu u nastavku susreta samo je potvrdio Dominik Tkalec.

Do vrlo važnih tri boda stigla je Slavonija iz Soljana koja je u jednoj tvrdoj i čvrstoj utakmici slavila na gostovanju u Donjem Miholjcu protiv Jedinstva. Mreže su mirovale sve do 88. minute kada je domaćina šokirao Mahir Omerhodžić.

Borac je u Boboti ugostio momčad Baranje-Belja, a gosti su pitanje pobjednika odlučili u drugoj dionici igre. Saša Kuburić postigao je prvi gol svoga kluba u 53. minuti, a do kraja se u listu strijelaca dva puta upisao Kristijan Martinčević.

Štitarska Sloga stigla je do gostujuća tri boda u Babinoj Gredi. Mrežu Šokadije zatresli su Leo Lamešić i Sven Dabić u prvih 45 minuta nedjeljne utakmice.

Za kraj pregleda kola, Mladost iz Satnice Đakovačke slavila je kod Višnjevca s 1:2. Svoju je mrežu u 33. minuti pogodio Mato Grgić, Neven Grbeša povisio je rezultat, a počasni gol postigao je Ivan Gelo.