19 C
Subota, 27. srpnja 2024.

Zagreb tek u drugom poluvremenu slomio otpor hrabre Spačve

RK Bjelin Spačva u okviru 1/4 finala kupa Hrvatske u dvorani Osnovne škole Bartola Kašića ugostio je RK PPD Zagreb. Iako su gosti bili apsolutni favorit uoči početka utakmice, Vinkovčani su pružili odličan otpor, no na kraju su Zagrebaši slavili rezultatom 34:29 (18:17).

Prava rukometna euforija vladala je na tribinama, stoga ne čudi kako je dvorana bila odlično ispunjena. Prvo poluvrijeme donijelo je jednu pravu natjecateljsku utakmicu, igrači trenera Josipa Mečića na krilima sjajnih navijača Gmazova letjeli su terenom te su se borili za svaku loptu. Cijeli prvi dio igre bio je u rezultatskom egalu, ipak su Zagrebaši na predah otišli s minimalnom prednošću 18:17. Bjelin Spačva imala je posljednji napad s igračem više, no ipak nije uspjela izjednačiti.

Drugih 30 minuta ipak je svježina, kvaliteta i širina klupe kluba iz metropole presudila. Na kraju su Zeleni poraženi s pet pogodaka razlike, no i dalje je dojam naših rukometaša bio za svaku pohvalu.

Nije uopće upitno i sporno da je Zagreb bolji od nas, meni je samo žao što u  zadnjem napadu u prvom poluvremenu nismo imali malo više koncentracije kako bi poluvrijeme završili s neriješenim ishodom. Prvo poluvrijeme je bilo na našoj strani, ali u svakom slučaju sam zadovoljan. Svaka čast igračima i našim Gmazovima. Zagreb nas je možda podcijenio, međutim to je njihov problem. Kada budemo ušli u Premijer ligu nećemo dati nikome da nosi bodove s našeg vrućeg terena. Ako nastavimo ovako, mislim da će sve biti dobro. Danas smo se jako izmorili, 60 minuta smo odigrali jako dobro protiv Zagreba, tako da trebamo ići utakmicu po utakmicu do kraja sezone”, zadovoljno je nakon utakmice izjavio Josip Mečić, trener RK Bjelin Spačva.

Najraspucaniji u redovima današnjeg domaćina bio je Filip Mažurana sa šest pogodaka, a po četiri gola pridodali su Frane Blašković i Tin Kuže.

Možda su nas i podcijenili, ali smo pokazali kako smo momčad koja može parirati svakome. Dali smo sve od sebe i na kraju se to isplatilo. Nismo izgubili s velikom razlikom te mislim da nitko protiv Zagreba nije ovako odigrao. Ovo je osjećaj koji se ne može opisati, jedva čekaš ovakvu utakmicu i svaki gol protiv ovakvog kluba ćeš pamtiti do kraja svog života. Gmazovi su kao i svaki puta bili odlični, podržavali su nas i svake pohvale za njih”, izjavio je vinkovački rukometaš Frane Blašković.

Kod najtrofejnijeg hrvatskog kluba najraspoloženiji pojedinac bio je Davor Ćavar, koji je utakmicu završio s čak jedanaest zgoditaka. Pet puta je loptu u mrežu poslao Luka Lovre Klarica, a po četiri puta precizni su bili Nikola Grhaovac i Paolo Kraljević.

Nemam što zamjeriti domaćinu, oni su se borili i to je njihovo pravo. Što se tiče nas, nikako ne mogu biti zadovoljan sa svojim igračima, točnije s pojedincima. Netko bi dao ne znam što za ovaj dres, a pojedinci su danas igrali nonšalantno. U ovim utakmicama oni trebaju tražiti kredit kako bi igrali zahtjevnije utakmice, kao što su SEHA liga i Liga prvaka. Prema tome, nezadovoljan sam, ali na kraju je iskustvo učinilo svoje”, utakmicu je prokomentirao Slavko Goluža, trener RK PPD Zagreb.