Petak, 26. travnja 2024.

Poraz u Rijeci

Marija Gerovac
marija.gerovac@novosti.hr

Cibalia je danas na terenu Rujevica igrala 26. kolo protiv domaćina Rijeke i doživila visoki poraz.

Domaćini su od prve minute dobro otvorili igru, a nebeskoplavi jedva se branili. Ali u 33. minuti Rijeka dolazi do vodstva. Heber postiže prvi pogodak.

Samo tri minute kasnije, glavni sudac susreta pokazao je na bijelu točku. Ovu priliku nije propustio Antonio Mirko Čolak.

Ubrzo je sudac i označio kraj prvog poluvremena s rezultatom od 2:0.

U nastavku slična igra obje momčadi. U 59. minuti domaćin postiže novi pogodak. Strijelac je bio ponovno Heber, a samo devet minuta kasnije postiže i svoj treći pogodak na susretu.

Peti pogodak domaćina postigao je bivši igrač Cibalije Jakov Puljić, a šest minuta prije isteka regularnog dijela susreta Ivan Galić postavlja konačnih 5:1.

Zadnji susret ove dvije momcadi bio je 26. studenog u Vinkovcima kada su gosti iz Rijeke nakon vrlo dobre utakmice na kraju izvukli pobjedu s prednosti od jednog gola. Bilo je to 17.kolo, a utakmica je završila 2:1. HNK Cibalia Vinkovci

Slijedi reprezentativna stanka, a zatim tri uzastopna domaća prvenstvena susreta u Vinkovcima – s Lokomotivom, Interom i Dinamom.