17 C
Utorak, 7. svibnja 2024.

Cibalia jedva iščupala bod u Bijelom Brdu

Nebeskoplavi su na gostovanju kod NK BSK remizirali s 1:1, a pogodak vrijedan boda postigao je Filip Jazvić.

Vinkovčani su ponovno odigrali jednu slabiju partiju, ali unatoč tomu uspjeli su se spasiti poraza. Domaći su prvi zaprijetili u 8. minuti kad su imali zicer kojeg nije iskoristio Ivan Mihaljević. Vinkovačka momčad prvu šansu imala je u 15. minuti preko Dominika Dogana čiji je udarac od bloka otišao u korner, a nekoliko minuta kasnije pao je i zgoditak.

BSK je u vodstvo doveo Hrvoje Ilić koji je imalo jednostavan zadatak te je samo iz blizine poentirao za 1:0 u 24. minuti ogleda. Cibalia je do kraja prvog dijela dva puta prijetila, jednom je pokušao Karlo Išasegi, no njegov volej odlazi preko gola vrata Ilije Đilasa. Zatim je Andrija Bubnjar oprobao udarac, ali je bio preslab za domaćeg čuvara mreže. Na samom kraju prvog dijela Mihaljević je sjajno opalio s ruba 16 metara, ali udarac je otišao tik pored vratnice Filipa Kovačevića.

U drugom poluvremenu na prvu ozbiljniju situaciju čekali smo sve do 64. minute kada je Ilić odlično poslao prizeman udarac koji odlazi pored gola. U 77. i 78. minuti Nebeskoplavi su imali dvije izvrsne prilike koje nisu iskoristili. Oba puta gađao je Dogan, prvi pokušaj odlazi u korner, a drugi s crte na prazan gol domaći su nogometaši uspjeli izbaciti u novi korner.

Iz tog kornera, u 80. minuti, Jazvić pogađa glavom za 1:1 i totalnu ludnicu na gostujućoj tribini. Vinkovčani su do kraja susreta mogli doći do sva tri boda, no zicer nije iskoristio Jurica Bajić koji je imao situaciju 1 na 1, ali umjesto dodavanja ili udarca lopta odlazi u gol aut.

Cibalia u sljedećem kolu dočekuje GNK Dinamo II.