12 C
Subota, 27. travnja 2024.

Fenomenalan kadetski gradski derbi

U sklopu 8. kola kadeti MNK Aurelia Futsal i MNK Vinkovci – Učilište Studim na Kanovcima su u sjajnoj atmosferi odigrali gradski derbi.

Sjajna utakmica u kojoj smo vidjeli četiri zgoditka i pregršt prilika. Osim toga, vidjeli smo i čvrst ogled s puno duela u kojima se ni jedna ni druga momčad nisu štedjela. Prva prilika na susretu kreirana je već u 1. minuti kada je Rajković probao udarac, ali Nikola Matak piše jednu od brojnih obrana. U istoj minuti pao je prvi pogodak. Dorijan Rupčić iz slobodnjaka fenomenalno pogađa za vodstvo MNK Vinkovaca. Domaći su redali priliku za priliku, no nisu iskoristili niti jednu. Ono što je prošlo kroz obranu gostiju zaustavio je odlični Matak.

U 13. minuti vidjeli smo dvije izvrsne prilike s obje strane. Prvo gosti ne iskorištavaju kontru i 1 na 1, a zatim domaći promašuju izglednu priliku nakon greške obrane bijelih. Aurelia je u 17. minuti imala i vratnicu, a do kraja prvog dijela izredalo se nekoliko šansi, ali bez uspješne realizacije te se na poluvrijeme odlazi s prednošću gostiju od 1:0.

Gosti su na 2:0 povisili u drugoj minuti nastavka sjajnim lobom Stjepana Đordića. Nakon zgoditka ponovno se istaknuo vratar gostiju, Nikola Matak koji je upisao dvije-tri sjajne obrane. Karlo Božić u 24. minuti promašuje izglednu šansu, no minutu kasnije se iskupio te pogodio za 3:0 Vinkovaca.

Kadeti Aurelije su do kraja derbija uspjeli samo smanjiti rezultat na konačnih 3:1.