14 C
Četvrtak, 9. svibnja 2024.

Grafina i Bungić potopili Vinkovce za nova tri boda Nove Gradiške

MNK Vinkovci – Učilište Studium na Lapovcima je dočekao drugoplasirani Hrvatski malonogometni klub Novu Gradišku koja je iz grada na Bosutu odnijela puni plijen s uvjerljivih 10:4.

Osim visoke pobjede gosti su ostavili i jako dobar dojam i pokazali da se radi o fantastičnoj momčadi. Na prvi pogodak nismo dugo morali čekati. Nakon svega minute Nova Gradiška preko Filipa Bungića dolazi u vodstvo koji je sretno i spretno ugurao loptu nakon udarca izvana. Početni pogodak samo je najavio vatromet koji su gledatelji imali priliku gledati u prvom poluvremenu. Josip Haluška odgovorio je u 2. minuti ogleda, ali njegov udarac je zaustavio vratar gostiju. Marin Ležaić u 3. poravnava rezultat odličnim pogotkom iz kosa u suprotne rašlje, a minutu kasnije imao je priliku za preokret, no njegov udarac zaustavio je golman Gradiške.

Ono što nisu iskoristili domaći, iskoristili su gosti koji u 9. minuti dolaze u novo vodstvo kojeg do kraja ogleda nisu ispuštali. Alen Grafina u 10. minuti nagovijestio je svoj pogodak pogodivši vratnicu, a nekoliko trenutaka kasnije postiže gol za 3:1. Bungić je u intervalu od 13. do 17. minute tri puta slao loptu u mrežu te je u prvom dijelu utakmice postigao četiri zgoditka. Do kraja prvog poluvremena Vinkovčani preko Ležaića i Tina Jurića smanjuju na 6:3 te se s tim rezultatom otišlo na predah.

Drugo poluvrijeme proteklo je mirnije od prvog. Izredalo se nekoliko prilika s obje strane, a prvi pogodak smo dočekali u 11. minuti nastavka kada je Grafina povećao rezultat na 7:3. Dominik Jelinić se u 34. minuti upisao u strijelce nakon odlične akcije domaćih s golmanom igračem.

Više od toga domaći nisu mogli i malonogometaši iz Nove Gradiške do kraja utakmice poentirali su još tri puta za konačnih 10:4.