10 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Pobjeda košarkaša protiv Olimp Inspekta

Vinkovački košarkaši u 11. kolu A 2 lige Istok dočekali su Košarkaški klub Olimp Inspekt. Ing kojeg su svladali s 91:77 i tako ispravili poraz iz prošlog kola.

Iako je rezultat visok, gosti su pružili dobar otpor Vinkovčanima. Prva četvrtina je otišla na stranu Inspekta koji je dobio s devet razlike (29:20), a domaći su odmah u drugoj uzvratili dobivši s trinaest poena prednosti (31:18) i tako pokazali kvalitetu. Domaćini su i treću dionicu utakmice dobili uvjerljivo (25:9) gdje su izdominirali goste koje su ostavili ispod deset koševa. Olimp Inspekt. Ing posljednju četvrtinu je uspio dobiti sa šest poena razlika, ali malo im je to vrijedilo kada je zaostatak bio previsok da bi si okrenula utakmica u njihovu korist.

Domaće su u pobjedi predvodili Stjepan Pezer i Rene Ramljak koji su ubacili dvadeset jedan poen, a uz njih su dvoznamenkasti bili i Danijel Prša (17), Ante Papac (12) te Dominik Lučić (11). Najefikasniji kod gostiju bio je Tadej Tomljenović s dvadeset dva koša, a dvije znamenke poena pored svojeg imena zabilježili su Petar Mikolčević (14) i Matej Tokić (12). U poretku nakon ovog kola nije bilo nikakvih promjena u vrhu. Košarkaški klub Vinkovci ostao je na trećem mjestu s jednakim brojem bodova kao i drugoplasirano Đakovo (16), dok Marsonia i dalje bježi dva boda što nije prevelik zaostatak za liderom.

No, u obzir treba uzeti kako Đakovčani imaju dvije utakmice manje od Brođana i Vinkovčana. Vinkovački košarkaši u 12. kolu gostuju u Osijeku.