6 C
Subota, 20. travnja 2024.

Sjajni Jazvić hattirckom srušio Dinamo za vrlo važna tri boda

Cibalia je na domaćem terenu ugostila Dinamo II protiv kojeg je slavila rezultatom 5:2, a glavni akter utakmice bio je Filip Jazvić koji je postigao hattrick uz jednu asistenciju.

Nebeskoplavi su bolje otvorili ogled te su u prvih desetak minuta bili bolja momčad što su i okrunili pogotkom u 9. minuti kada je Jazvić poentirao za 1:0. Gosti su bili opasni u 13. minuti kada je Gabrijel Rukavina dobro pucao glavom, ali njegov udarac je otišao malo iznad grede. Dinamo je stvari na početak vratio u 25. minuti kada je za izjednačenje zgoditak postigao Dominik Braun nakon kornera, a u 38. minuti Jazvić postiže drugi gol i ponovno Vinkovčane vraća u vodstvo. Cibalia je odlično otvorila drugo poluvrijeme, bile su dovoljne dvije minute nastavka kako bi Jazvić postigao hattrick i Nebeskoplave odveo na +2. Zagrepčani su 55. minuti mogli smanjiti rezultat, ali se ispriječila vratnica koju je pogodila Dinamova uzdanica, Bartol Barišić.

Upornost momčadi iz metropole se isplatila dvije minute kasnije kada je Karlo Išasegi postigao autogol nakon slobodnog udarca, a na dva pogotka prednosti vratio je Gerald Diyoke koji je spremno dočekao povratnu loptu sjajnog Jazvića i hladnokrvno poentirao za 4:2. Točku na i stavio je Edis Smajić zgoditkom u samoj završnici susreta.

Cibalia je ovom pobjedom skočila na 11. mjesto i time uplovila u nešto mirniju luku u kojoj će dočekati posljednja dva prvenstvena kola. Vinkovčane idućeg vikenda očekuje teško gostovanje u Solinu.

„Ogled s puno naboja, energije i nama je jako puno toga ovisilo o ovoj utakmici. Jako smo dobro ušli u prvih deset minuta i zabili taj gol nakon čega smo se malo povukli. Dinamo je jedna vrhunska momčad i po meni igraju možda najbolji nogomet u ligi, tako da je bilo izrazito teško. Čestitam svim svojim igračima, treneru i navijačima koji su nas bodrili svih 90 minuta”, rekao je danas jako raspoloženi Filip Jazvić.