Petak, 26. travnja 2024.

U gradskom derbiju slavili Vinkovci, Aurelia doživjela prvi poraz u sezoni

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

U dvorani na Lapovcima sinoć je odigran još jedan derbi između MNK Vinkovaca i MNK Aurelije u kojem su domaći upisali pobjedu rezultatom 6:4. Derbi je ispunio sva očekivanja. Izvrstan futsal, borbeno i čvrsto s obje strane. Gledatelji su mogli uživati u jednoj fenomenalnoj partiji.

Vinkovce u vodstvo dovodi Ležaić u 5. minuti susreta, a tri minute kasnije Jakov Jurišić povisuje rezultat na 2:0. Duje Dragun smanjuje zaostatak žutih na minus jedan u 13. minuti nakon odlično odrađenog kornera. Gosti su na kraju prvog dijela ostali na tom jedinom pogotku, dok su Haluška i Ležaić svojim drugim zgoditkom, podebljali prednost MNK Vinkovaca na tri razlike. Semafor je na poluvremenu pokazivao rezultat 4:1.

Drugo poluvrijeme se nastavilo u istom ritmu. Puno prilika s jedne i druge strane, a bilo je i dosta čvrstih duela. Prvi pogodak u nastavku postigli su gosti u 29. minuti kada Matias Mijić smanjuje prednost domaćih na dva razlike. Aurelia nije uspjela iskoristiti igrača više kojeg su zaradili isključenjem Ležaića, a u tom periodu utakmice treba istaknuti i Dominika Jelinića koji je zaključao svoja vrata.

Do kraja susreta Haluška i Jurišić iskoristili su deseterce te tako u jednom trenutku povećali prednost na četiri pogotka prednosti, dok su malonogometaši Aurelije pokušavali s golmanom igračem što im nije donijelo željeni učinak. Uspjeli su samo smanjiti zaostatak na dva razlike. Pobjeda i slavlje ostali su rezervirani za plavu stranu grada, a žuti dio će svoju priliku čekati u sljedećem srazu.

Gledali smo sjajan derbi s puno golova i dobre igre. Možemo se nadati da ćemo nagodinu na Kanovcima gledati jednako kvalitetan i uzbudljiv ogled između gradskih rivala.