24 C
Petak, 26. srpnja 2024.

Cibalia uz novog trenera stigla do dugo čekane pobjede, Jozinović: Sreća prati hrabre

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

Nakon četiri uzastopna poraza – napokon pobjeda. I to ne bilo kakva. Bila je ovo trenerska premijera Darka Jozinovića na klupi Nebeskoplavih, a nakon prvog dijela koji nije baš davao veliku nadu, tri osvojena boda na kraju zaključit će da je bila itekako uspješna.

Zasluženo je Cibalia danas slavila na domaćem terenu protiv NK Dubrava Tim Kabel. Napokon je, uz veliku potporu svojih Ultrasa čije su pjesme odjekivale gradom svih 90 minuta, došla do priželjkivana tri boda. Neophodno je to bilo vinkovačkoj momčadi s obzirom na situaciju na tablici, ali i s obzirom na psihološko stanje koje je bilo malo „poljuljano“ uslijed niza zbivanja proteklih dana i tjedana.

Nije baš lagano Cibalia danas odnijela pobjedu od 2:0. Prvo poluvrijeme bilo je poprilično nezanimljivo, no drugi dio utakmice potpuno druga priča. Prva ozbiljnija akcija nastala je početkom drugog poluvremena kada je Oršolić napravio penal na Ljubanoviću. Na sreću Vinkovčana, kapetan iz Zagreba prebacuje cijela vrata.

Prvi od dva pogotka pada u 50. minuti – Išasegi odlično ubacuje za Jelića koji trzajem čela puni mrežu gostiju. 25 minuta poslije slijedi nova akcija koja je rezultirala pogotkom, a zaslužan je bio Miljanić koji je iznudio još jedan kazneni udarac. Precizno ga je izveo Pušić te tako postavio konačan rezultat od dva gola prednosti.

“Znali smo da neće biti lagano, tražili smo pobjedu, ali teško je poslije četiri poraza tražiti nešto više. Trebalo je napraviti jedan čvrsti blok iza i u tome smo uspjeli. U prvom poluvremenu je bilo malo straha i neodlučnosti, u drugom dijelu smo dobili snage i hrabrosti te krenuli prema naprijed. Imali smo sreće kod onog jedanaesterca, ali tu smo sreću zaslužili jer sreća prati hrabre. Mislim da smo zasluženo pobijedili, čak je rezultat mogao biti veći”, rekao je trener Jozinović dodavši kako su pripreme u ova dva dana otkako je trener tekle isključivo u jednom smjeru – igračima usaditi vjeru kako se situacija može promijeniti.

“Više od ove pobjede me veseli što su igrači vidjeli da oni mogu više i da vrijede više, ali da je teren jedino mjerilo gdje se to može pokazati”, dodaje.

Igračem utakmice proglašen je Karlo Išasegi.