25 C
Ponedjeljak, 6. svibnja 2024.

Karate klub Max iz Ivankova ostvario odličan rezultat na Prvenstvu Hrvatske

Protekle subote i nedjelje u Jastrebarskom je održano Prvenstvo Hrvatske u karateu u borbama za mlađe uzraste. Na cjelokupnom prvenstvu nastupilo je oko 655 natjecatelja iz 71 kluba diljem Hrvatske, a ovom prigodom boje Karate Kluba Max iz Ivankova branilo je 7 natjecatelja.

Tijekom prvog dana natjecanja na borilište je izašla Iva Kockarević koja je poražena u prvom svom meču, ali je uspjela kroz repasaž osvojiti brončanu medalju. Tijekom drugog dana natjecanja prvo su nastupili Eva Požega i Lara Žgela. Obje natjecateljice poražene su u prvom kolu, a Eva je dvije sekunde prije kraja imala vodstvo od 2:1, no dobila je četvrtu opomenu te je izgubila borbu. Lara je završila svoju borbu rezultatom 1:1 te je pokušavala doći do drugog boda, no protivnica prolazi dalje jer je osvojila prvi bod.

U kasnijem terminu nedjelje Leona Anđelić i Petra Dogan osvojile su treće mjesto, a nakon njih je nastupio Luka Požega. Unatoč zdravstvenim problemima, Luka uspijeva doći do polufinala gdje 10 sekundi prije kraja gubi rezultatom 1:0, a u borbi za treće mjesto savladao je svog protivnika rezultatom 4:0.

Zadnji nastup imao je Luka Žgela koji je uspio doći do finala i ostvariti najbolji rezultat od svih natjecatelja iz ivankovačkog kluba. Ipak, finalnu borbu Luka je izgubio 2:0 te je osvojio srebrnu medalju.

Natjecanje su vodili treneri Marko Jurić i Marko Jerkić, a u sudačkoj postavio bio je i trener i međunarodni sudac Zdravko Perlić. Klub je na svom prvom Prvenstvu Hrvatske 2017. godine osvojio 26 medalja, a 2021. uzete su i 3 medalje za reprezentaciju Hrvatske na Prvenstvu Balkana.