Petak, 26. travnja 2024.

Karate klubu Max iz Ivankova srebro i bronca s Prvenstva Balkana

Antonija Periša
antonija.perisa@novosti.hr

Ove godine grad Poreč bio je domaćin Prvenstva Balkana u karateu za djecu do 13 godina, seniore i veterane. Na natjecanju je nastupilo 884 natjecatelja iz deset okolnih država, a boje Hrvatske branilo je njih 155 među kojima se našlo i osam karatista iz Karate kluba „Max“ Ivankovo – Petra Dogan, Lara Žgela, Iva Kockarević, Eva Požega, Filip Žgela, Luka Požega, Luka Žgela i Leon Vukoja.

U vrlo jakoj konkurenciji i pod pritiskom nastupa za reprezentaciju Hrvatske ostvareni su odlični rezultati – Eva Požega osvojila je srebrnu medalje dok se broncom okitio Filip Žgela. Peto mjesto osvojili su Petra Dogan, Lara Žgela, Iva Kockarević i Luka Požega dok je na sedmom mjestu završio Luka Žgela.

Osim njih, nastupio je i Leon Vukoja koji je izgubio u 1. kolu iako je desetak sekundi prije kraja vodio 2:0. Nedostatak sportske sreće i neiskustva na takvim natjecanjima najviše se osjetilo kod Lare Žgele. U borbi za treće mjesto vodila je 3:1 i dvije sekunde su je dijelile od bronce. Nažalost, meč je završio 4:3 za protivnicu.

“Svim natjecateljima iz Karate kluba „Max“ Ivankovo, treneru Davidu Žgeli i roditeljima bila je velika čast biti dio ove priče i zadovoljstvo što mogu dati svoj doprinos uspjehu reprezentacije i Karate kluba „Max“ Ivankovo”, poručili su iz Kluba.