23 C
Nedjelja, 28. travnja 2024.

Bez promjena na vrhu i začelju prvenstvene tablice, poraz Dilja

Odigrano je 23. kolo MŽNL Osijek-Vinkovci, a i ova prvenstvena dionica donijela je zanimljive utakmice i rezultate. Ovoga puta nije došlo do promjena na vrhu i začelju ligaške tablice.

Prvoplasirani NK Tomislav Cerna na domaćem je terenu ugostio posljednjeplasirani NK Slavonac iz Komletinaca. Gosti se nisu dobro proveli na gostovanju u Cerni, a domaćin je slavio s uvjerljivih 5:0. Po dva su pogotka postigli Karlo Strukar i Ivan Stepić, a jedan je pridodao Domagoj Kuterovac.

NK Dilj iz Vinkovaca gostovao je kod ŠNK Višnjevca, a izabranici trenera Marka Novoselaca upisali su minimalan poraz rezultatom 1:0. Jedini zgoditak vrijedan velika tri nova boda postigao je iz jedanaesterca Roberto Marić.

U Jarmini su bodove podijelili NK Borinci i NK Hašk-Sokol. Gabriel Brlečić doveo je Zelene u vodstvom tijekom rane faze utakmice, a u 12. minuti za Jankovčane poentira Karlo Morovičanin, a do kraja utakmice rezultat se nije promijenio.

Istim rezultatom završena je i utakmica u Babinoj Gredi, u kojoj su snage odmjerili NK Šokadija i NK Slavonija Soljani. Gosti su poveli preko Marija Tadića u 10. minuti dvoboja, a konačni rezultat autogolom je postavio Ivan Salatović u drugom poluvremenu.

Još jedna utakmica koja je završila podjelom bodova i rezultatom 1:1 je ona koju su u Boboti odigrali NK Borac i NK Tomislav iz Livane. Vedran Niškić doveo je goste u vodstvo u 16. minuti, a ubrzo je stvari na početak vratio Miljan Jablan.

NK Otok doživio je poraz kod NK Mladost Satnica Đakovačka. Domaćin je ovoga puta bio bolji s rutinskih 2:0, a oba gola postignuta su u intervalu od 70. i 75. minute. Prvo je bio precizan Filip Jukić, a potom i Bruno Barišić Jaman.

NK Vardarac s uvjerljivih je 4:1 premostio gostovanje u Županji kod NK Radničkog, a u Mecama su HNK Radnički i NK Jedinstvo iz Donjeg Miholjca u golijadi remizirali s 3:3. U Bošnjacima su snage odmjerili NK Zrinski i NK Olimpija Osijek, gosti su uspjeli odnijeli sva tri boda zahvaljujući visokoj i uvjerljivoj pobjedi rezultatom 5:1 te su tako povećali bodovnu razliku u odnosu na Slavonac.