6 C
Petak, 26. travnja 2024.

Bubnjar i Diyoke donijeli šestu prvenstvenu pobjedu

HNK Cibalia Vinkovci u sklopu 13. kola SuperSport Prve Nogometne lige ugostio je NK Hrvatski Dragovoljac iz Zagreba. Nebeskoplavi su pogocima Bubnjara i Diyokea na kraju upisali pobjedu od 2:1.

U prvom poluvremenu Cibalia je u potpunosti bila dominantna na terenu. Istina, nije bilo previše konkretnih prilika, ali Vinkovčani su strpljivo pleli mrežu oko gola Zagrepčana. Najopasnije su prijetili Andrija Bubnjar i Karlo Išesegi, no sve do 31. minute nije bilo promjene rezultata. Tada se nakon jednog kornera lopta prenosi na drugu stativu, a tamo loptu dočekuje Andrija Bubnjar i lagano zabija za 1:0. Gosti su rijetko bili pred golom Cibalije, ali su opasno zaprijetili pred kraj prvog dijela, kada su greda i Filip Kovačević spašavali domaćina. U smiraju poluvremena nogometaši Cibalije traže najstrožu kaznu, ali glavni sudac nije reagirao.

Drugo poluvrijeme donijelo nam je ipak malo rezerviranu Cibaliju. Ipak, Nebeskoplavi su i dalje bili bolji, a prvu pravu priliku imao je Karlo Išesegi koji je izašao sam na vratara Martića iskosa, no nema pogotka. Dario Rugašević je ubrzo zaprijetio. U 78. minuti Cibalia je preko Dominika Dogana mogla otići na 2:0, no iz kontranapada gosti dolaze do poravnanja rezultata. Mirnoću je u ovoj situaciji pokazao Bruno Zdunić, koji je mirno matirao Filip Kovačevića s desetak metara. Međutim, dvije minute kasnije Dominik Dogan iznudio je penal, kojeg je mirno realizirao Gerald Diyoke.

„Na kraju teško izborena pobjeda, ali mislim da je zaslužena te da smo većinu utakmice mi bili ti koji smo diktirali ritam igre i kreirali situacije. Nismo se trebali dovesti u ovakvu situaciju, međutim vratilo nam se. Dosta dobro smo izgledali, čestitke mojim momcima. Za utakmicu protiv Rudeša trebamo vidjeti kakva je situacija, izanalizirat se, pa ćemo imati dovoljno vremena da se pripremimo za taj derbi koji nas očekuje te sam siguran kako ćemo biti spremni za tu utakmicu”, rekao je Tomislav Radotić, trener HNK Cibalia Vinkovci.

Cibalia je ovom pobjedom upisala 24 bod, a u idućem kolu gostovat će u Zagrebu kod Rudeša, glavnog konkurenta za prvo mjesto. Utakmica će biti u izravnom prijenosu MaxSporta.