20 C
Petak, 17. svibnja 2024.

Pioniri oba vinkovačka futsal kluba zaustavljeni u drugom dijelu natjecanja

Pioniri MNK Aurelia Futsal i MNK Vinkovci – Učilište Studium upisali su nastup u 1. HMNL. Domaćin natjecanja bio je Zagreb, oba predstavnika našeg grada prošla su skupinu, ali su zaustavljena u drugom dijelu natjecanja.

Vinkovci – Učilište Studium u skupini se našao s Futsal klubom Osijek i MNK Primošten, a Plavi su uspjeli doći do prvog mjesta. Prvo su s nevjerojatnih 11:0 nadigrali Osječane, druga utakmica donijela je pravu golijadu protiv momčadi iz Primoštena, a završena je rezultatom 7:7. Prva pozicija u grupi donijela je Vinkovčanima direktan plasman u 1/4 finale, odnosno korak do poluzavršnice jakog natjecanja.

Aurelia je zauzela drugo mjesto u svojoj grupi, upisala je poraz od Futsal Dinama, ali i pobjedu od 7:2 protiv MNK Novo Vrijeme. To je vinkovačkom sastavu donijelo plasman u 1/8 finala natjecanja.

Nažalost, oba naša kluba u tim su utakmicama pretrpjela poraz. Žuto-crni su igrali protiv MNK Crnica, a Šibenčani su rezultatom 3:1 izbacili Vinkovčane iz daljnjeg natjecanja. Što se tiče pionira Vinkovaca, odigrali su jednu vrlo neizvjesnu utakmicu protiv MNK Uspinjača – Gimka. Osam minuta prije kraja vodili su s 2:1, no do kraja utakmice obrana je kapitulirala dva puta, a žal svakako ostaje za trećim primljenim golom, koji je postignut u posljednjoj minuti.