Subota, 27. travnja 2024.

Sandra Perković ostala bez medalje

Antonija Periša
antonija.perisa@novosti.hr

Sandra Perković imala je priliku postati prva atletičarka u povijesti koja je na Olimpijskim igrama osvojila tri zlatne medalje u jednoj disciplini. Na OI u Londonu 2012. osvojila je zlato sa 69.11 metara, koje je nakon četiri godine, u Rio de Jeneiru obranila, dok je u Tokiju nažalost, završila na četvrtom mjestu sa 65.01 metar.

Zlato je osvojila Amerikanka Valerie Allman koja je već u prvoj seriji bacila 68.98 metara, druga je bila Njemica Kristin Pudenz sa 66.86, dok je broncu osvojila Kubanka Yaime Perez sa 65.72 m, a dodajmo kako je natjecanje obilježio pljusak zbog kojeg je finale prekinuto nakon druge serije na skoro sat vremena.

Perković je finale otvorila hicem od 62.53 metra što je bio peti rezultat prve serije, u drugoj seriji pogodila je mrežu, a onda je uslijedila pauza zbog jakog pljuska. Prekid je trajao oko sat vremena, a Sandra se na bacalište vratila s rezultatom kojim se plasirala na četvrto mjesto. Četvrtu seriju obilježio je slab hitac ispod 60 metara pa je Sandra napravila prijestup, dok je u petoj također pogodila mrežu. U posljednjem pokušaju bacila je 63.25 što nije bilo dovoljno za odličje.

Ovo je 13. veliko finale na kojem Sandra sudjeluje, a tek drugo na kojem je ostala bez medalje.