6 C
Petak, 26. travnja 2024.

Tomislav iskoristio „kiks” Šokadije i Vardarca, katastrofa Komletinčana

U subotu i nedjelju odigrano je 21. kolo Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci. Može se zaključiti kako su nogometaši iz ovog razreda hrvatskog nogometa proteklog vikenda bili razigrani, a u devet utakmica ukupno je postignuto 30 golova.

Rezultati 21. kola/Mobilna aplikacija HR nogomet

Derbi susret kola u Vinkovcima su odigrali NK Dilj i NK Vardarac. Bio je to jedan pravi prvenstveni ogled, a utakmica je završena bez golova. To je ujedno i jedini sraz u ovoj prvenstvenoj rundi na kojemu nije pao niti jedan pogodak.

Vodeći klub lige, NK Šokadija Babina Greda, na domaćem je terenu ugostio NK Jedinstvo iz Donjeg Miholjca. Stefan Savić doveo je Babogredce u vodstvo, ali za veliki bod kod lidera prvenstva pogodio je Marko Matović.

„Kiks” Šokadije na najbolji način iskoristio je NK Tomislav Cerna. Kod kuće su s velikih i sigurnih 3:0 nadigrali NK Olimpija Osijek. Strijelci za momčad iz Cerne ovom su prilikom bili Matej Jurakić, Tomislav Pavličić i Dražen Šibalić.

Pravu rezultatsku katastrofu doživio je NK Slavonac iz Komletinaca. Naime, klub je gostovao kod ŠNK Višnjevac, a rezultat je na kraju utakmice glasio 8:0. Zvonimir Lendić postigao je četiri pogotka, a po jedan su pridodali Marko Liović, Filip Pandžić, Roberto Marić te Ivan Gelo.

Vrlo zanimljivu i napetu utakmicu u Boboti su odigrali NK Borac i NK Borinci. Marin Ležaić doveo je Jarminčane u vodstvo u 13. minuti, a Tomislav Nađ ubrzo je poravnao rezultat. Do kraja poluvremena Bobočani su preko Stefana Tome stigli do vodstva, a u 55. minuti zahvaljujući zgoditku Marko Biškića odlaze i na dva gola prednosti. Samo minutu kasnije Ležaić se drugi puta upisuje u listu strijelaca te smanjuje na 3:2, no do kraja susreta nije došlo do promjene rezultata.

HNK Radnički Mece na svom stadionu porazio je NK Hašk-Sokol iz Starih Jankovaca s 3:1, u Županji je NK Radnički porazio NK Otok s visokih 4:0, a NK Slavonija Soljani došao je do bitne gostujuće pobjede kod NK Mladost Đakovačka Satnica (2:1). Za kraj, NK Zrinski je u Bošnjacima s minimalnih 1:0 bio bolji od NK Tomislav iz Livane.